środa, 28 września 2011

Jesień 2011 - zapowiedzi... cz. 3

Tej jesieni, jak liście z drzew na półki w księgarniach całego kraju spadnie wiele ciekawych nowości. Przedstawiam kolejną porcję interesujących premier:

Prawie dobra wróżka Janette Rallison
Wydawnictwo: Akapit Press
Premiera: 07.10.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Prawie dobra wróżka to z poczuciem humoru opowiedziana historia siedemnastoletniej Tansy, która po niechcianej przeprowadzce z Nowego Jorku do krainy kaktusów pewnego dnia spostrzegła w swoim pokoju krasnoludka, jegomościa dosyć staroświeckiego. Niebawem zjawiła się też i dobra wróżka Tansy (naprawdę to „wystarczająca wróżka” — jak wtrącił siedzący na łóżku krasnoludek). Tę wróżkę zna już Czytelnik z książki Taka sobie wróżka, i pewnie już się domyśla, że odtąd Tansy będzie miała mnóstwo kłopotów i spotkają ją przygody, jakich nie zaznał nikt, kto nie miał do czynienia z krasnoludkiem, zgrywającym się regularnie w pokera, i prawie dobrą wróżką. Tansy znajdzie się niespodzianie w baśni, w dwunastowiecznej Anglii – wtedy zrozumie wiele ważnych rzeczy i pokocha ciemnookiego chłopca.Zapach spalonych kwiatów Melissa de la Cruz
Wydawnictwo: Znak literanova
Premiera: 17.10.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Trzy kobiety, dwóch mężczyzn i jedna tajemnica.

Freya wiedziała, że igra z ogniem, a mimo to nie potrafiła się powstrzymać. W powietrzu od niewyobrażalnego napięcia czuć było zapach spalonych kwiatów. Czuła, że jakaś nieopisana siła pcha ją w ramiona mężczyzny. Sęk w tym, że zupełnie nie tego, co trzeba - brata własnego narzeczonego. W miejscu zupełnie nie tym, co trzeba - na własnym przyjęciu zaręczynowym. Czuła pod skórą, że zbliżają się kłopoty.
Nie ona jedna...
Joanna od kilku dni przeczuwała, że coś niedobrego dzieje się w miasteczku. Kiedy zobaczyła martwe ptaki na plaży, wiedziała już, że to nie przypadek. Znała te oznaki.
Do tego wszystkiego Ingrid, na pozór najspokojniejszą z kobiet z rodu Beauchamp, zaczęły dręczyć niepokojące koszmary...Cisza Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 19.10.2011
Strona autorki
Opis wydawcy:Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia

Nora budzi się w zupełnie obcym świecie.
Nie potrafi sobie przypomnieć wydarzeń z kilku ostatnich miesięcy.
Jedynym pomostem łączącym ją z przeszłością jest powracające wspomnienie czarnych, magnetycznych oczu...
Czy dziewczyna odzyska pamięć? Czy odnajdzie ukochanego?
Czas nagli, gdyż Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę z siłami zła. Zła, które może zrujnować ich wspólną przyszłość - na zawsze.

Więzień Labiryntu James Dashner
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 20.10.2011
Strona autora
Opis wydawcy:Kiedy Thomas budzi się w windzie, jedyną rzeczą którą pamięta jest jego imię. Stracił całą pamięć. Ale nie jest sam - kiedy drzwi windy się otwierają, Thomas zostaje otoczony dzieciakami, które witają go w Glade - wielkiej, otwartej przestrzeni ograniczonej kamiennymi murami.
Inni mieszkańcy Glade tak jak Thomas nie wiedzą dlaczego oraz jak się tutaj dostali. Jedyne co wiedzą to to, iż co ranek kamienne drzwi do bałaganu, który ich otacza się otwierają, a co noc zostają zamknięte. Ponad to co trzydzieści dni nowy chłopak pojawia się w windzie.
Thomas był przez nich wyczekiwany, ale następnego dnia zostaje przysłana dziewczyna - pierwsza dziewczyna, która tutaj zawitała. Lecz jeszcze bardziej zaskakująca jest wiadomość, którą im dostarczyła.

Thomas może być bardziej przydatny, niż mu się wydaje - gdyby tylko potrafił odkryć mroczne tajemnice ukryte w jego umyśle...


W otchłani Beth Revis
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Premiera: Listopad 2011
Strona autorki
Opis wydawcy:Podróż przez wszechświat, pełna niebezpieczeństw i miłości.

Czy misja się powiedzie?


Siedemnastoletnia Amy dołącza do swoich rodziców jako zamrożony ładunek na pokładzie ogromnego statku kosmicznego Godspeed i sądzi, że obudzi się na nowej planecie za trzysta lat. Nigdy nie przypuszczałaby, że jej drzemka skończy się o 50 lat za wcześnie i że będzie zmuszona żyć w wymagającym odwagi i uporu świecie statku kosmicznego, który rządzi się swoimi prawami.
Amy szybko zdaje sobie sprawę, że jej pobudka nie była żadną awarią komputera. Ktoś z kilku tysięcy mieszkańców statku próbował ją zabić. I jeśli Amy nie zrobi czegoś i to szybko, jej rodzice będą następni.
Teraz Amy musi spieszyć się, aby rozszyfrować ukryte sekrety statku Godspeed. Lecz wśród jej listy podejrzanych morderców jest tylko jeden, który naprawdę się liczy: Elder, przyszły dowódca statku i miłość, której nigdy by nie przewidziała.


Córka żywiołu Leigh Fallon
Wydawnictwo: Galeria Książki
Premiera: 09.11.2011
Strona autorki
Opis wydawcy:MIŁOŚĆ BYŁA IM PISANA

Megan Rosenberg przeprowadza się do Irlandii i nagle wszystko zaczyna nabierać sensu. Choć dorastała w Ameryce, w nowym miejscu czuje się jak w domu. W szkole poznaje wspaniałych przyjaciół i zakochuje się w tajemniczym, przystojnym Adamie DeRísie. Wkrótce jednak staje się jasne, że uczucie Megan i Adama jest naznaczone przez odwieczną moc, która ich przyciąga do siebie, ale może też doprowadzić do ostatecznej zagłady.Śmiercionośne fale Carrie Ryan
Trylogia: Las Zębów i Rąk
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: Listopad 2011
Strona autorki
Opis wydawcy:Główna bohaterka pierwszego tomu dociera do społeczności żyjącej nad brzegiem oceanu. Kim są? Dlaczego Siostrzeństwo tyle czasu okłamywało mieszkańców wioski? Na te i inne nurtujące czytelników bestsellerowej pisarki Carrie Ryan pytania odpowie druga część cyklu jej autorstwa – „Śmiercionośne fale”.

Poznajemy w niej nastolatkę Gabrielle, która razem z matką mieszka w starej latarni sprzed Powrotu. Dotychczas wiodła względnie bezpieczne życie – jej miasteczko otoczone jest Barierą, której przekroczenie grozi najsurowszą karą, ale jednocześnie chroni ich przed Mudo. W świecie, po którym wciąż krążą hordy ogarniętych niewysłowionym głodem martwych, każda czynność podporządkowana jest względom bezpieczeństwa. Otoczeni przez śmierć ludzie muszą niejedno poświęcić, by przetrwać. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by utracić wszystko…

Niestety Gabrielle przyszło przekonać się o tym na własnej skórze. Dziewczyna w ciągu jednej nocy traci wszystko – przyjaciół, rodzinę, ukochanego. Nie wie już, kim jest, więc postanawia zaryzykować życie, by odnaleźć tego, który pokazał jej, czego naprawdę pragnie. Nawet jeśli nie ma już dla niego ratunku…

Czy poradzi sobie po drugiej stronie Bariery? Czy wybierając wolność da się przeżyć? Czy miłość może pokonać śmierć?


Dużo ciekawych książek...
A co wam podoba się najbardziej?
Na co szczególnie czekacie?

12 komentarzy:

 1. Ja czekam, na Śmiercionośne fale :D Jestem ciekawa czy historia Gabrielle będziesz też punktu widzenia jak stała się Nieuświęcona :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Same cudeńka :-)
  Napewno kupię "Ciszę" i "Więźnia labiryntu" a reszta zależnie od recenzji
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ah najbardziej już się cieszę na Ciszę,ale wszystkie te pozycje są kuszące.. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała oko na "Zapach spalonych kwiatów", ale to chyba tyle. Tym razem nie widzę nic, co od razu chciałabym mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Więźnia Labiryntu :D o, i na Cieszę oczywiście.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, dużo ciekawych rzeczy :) Jestem ciekawa "Prawie dobrej wróżki", "Ciszę" na pewno przeczytam, tak samo jak "Więźnia Labiryntu" i "Śmiercionośne fale", jak tylko zabiorę się za pierwszą część, którą tak wszyscy polecają ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Więzień Labiryntu i Śmiercionośne fale - czekam już od dawna :) Cisza - strasznie jestem ciekawa :) "W otchłani" zapowiada się wyśmienicie - już jak na Goodreads ją widziałam rok temu to byłam zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście moim numerem jeden jest Cisza, którą bezwzględnie kupię po premierze - co tam, że nie mam kasy ;P coś wymyślę do 19.10 ;) Chętnie też sięgnęłabym po Zapach spalonych kwiatów, W otchłani oraz Córkę Żywiołu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciężko mi powiedzieć, na co czekam najbardziej - chyba na Ciszę, Więźnia labiryntu, W otchłani i Śmiercionośne fale. Czyli prawie wszystko;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie na zapach spalonych kwiatów i w otchłani :D:D Zapowiedzi na najbliższy czas są strasznie smakowite :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwie pierwsze pozycje mnie przyciągają. Myślałam tez o ostatniej, ale pierwszej częsci trylogii nadal nie czytałam, więc na razie odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam piekielną ochotę na Zapach spalonych kwiatów :)

  OdpowiedzUsuń