sobota, 3 września 2011

Jesień 2011 - zapowiedzi...

Nadchodzi jesień...
Dni stają się krótsze, na dworze robi się coraz zimniej...
Jak dla mnie najlepszy czas na czytanie książek w zaciszu swojego pokoju. Gdy za oknem szaleje wiatr lub pada deszcz, ja mogę przenieść się do kolejnego miejsca i czasu, by przeżywać niesamowite chwile z bohaterami czytanych przeze mnie książek.
Jest kilka książek, na które szczególnie czekam. Oprócz "Pomiędzy" --> fragment, którego okładka tak mnie zachwyca, że codziennie na nią spoglądam i wzdycham z zachwytu (mam nadzieję, że treść będzie równie cudowna) wyczekuję :

"Nevermore" Kelly Creagh, na które muszę czekać aż do listopada. Wszystkich zapraszam na stronę autorki,(niesamowita szata graficzna, warto zajrzeć).

Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 09.11.2011
Opis wydawcy: Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać.
Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethers. Jakby mało było tego, że dzień oddania pracy zbiega się w czasie z najważniejszym meczem szkolnej drużyny, Isobel musi spędzać swój czas w towarzystwie jednego z najbardziej antypatycznych i nielubianych facetów w szkole. Co więcej – sardoniczny, obojętny i zdecydowanie trudny w obsłudze Varen, nie kryje, że nie ma najmniejszej ochoty wziąć na siebie pracy Isobel.
Dopiero gdy Isobel, wiedziona niezdrową ciekawością, zagląda do notatnika Varena i odkrywa w nim dziwne zapiski i niepokojące szkice, postanawia, że jednak zmusi się do współpracy z dziwacznym gotem.
Ciekawość to, jak wiadomo, pierwszy stopień do piekła.
Isobel szybko zaczyna szukać wymówek, by tylko spędzać czas z Varenem. Odsuwa się od przyjaciół i zrywa z autorytarnym chłopakiem, narażając się na szkolną ekskomunikę. Dziewczyna niczym ćma do płomienia, lgnie do dziwnego świata Nethersa – świata, w którym ożywają koszmarne historie Edgara Allana Poe’go...
Zafascynowana Varenem i jego fantasmagoryczną rzeczywistością, Isobel odkrywa, że sny, podobnie jak słowa, mają wielką moc, a największym zagrożeniem dla człowieka, jest on sam. Czy uda się jej ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia?



Zagubieni w czasie Melissa de La Cruz
Seria: Błękitnokrwiści
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: listopad/grudzień 2011
Oficjalna strona serii
Strona autorki
Opis wydawcy:Długo oczekiwany, szósty tom bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji sagi o nowoczesnych wampirach z Manhattanu.
Świat, który znali błękitnokrwiści, runął.
Jack i Schuyler zostali połączeni nierozerwalną więzią. Ale niedługo po pamiętnej ceremonii we Włoszech los skazuje ich na rozstanie. By wypełnić ostatnią wolę Lawrence’a Van Alena, Schuyler musi uda się do Aleksandrii i odnaleźć mityczne Wrota – ostatnią nadzieję błękitnokrwistych. Potomkini aniołów szybko odkrywa, że to, czego dotąd dowiedziała się o celu swej podróży, jest perfidnym kłamstwem. W tym samym czasie Jack powraca do Nowego Jorku, by stanąć twarzą w twarz z Mimi. Jednak jego bliźniaczka opuściła Stany i Jack, który przygotował się do gorzkiego pojednania z siostrą, zostaje postawiony w sytuacji, z której nie ma dobrego wyjścia.
A Mimi? Mimi w towarzystwie Olivera ruszyła do Egiptu, by ratować Kingleya Martina. Zdeterminowana i uparta, dziewczyna nie chce przyjąć do wiadomości, że nie każda miłosna opowieść kończy się happy endem.



"Wśród niewidzialnych" Margaret Peterson Haddix
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 05.10.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Pierwsza część siedmiotomowego cyklu, który sprzedał się na świecie w ponad 5.000.000 egzemplarzy. Przerażająca wizja totalitarnego świata, w którym niektórym odmówiono prawa do istnienia.

Jestem cieniem. Jedynie moi rodzice i bracia wiedzą, że przyszedłem na świat. Nie ma mnie dla nikogo innego. Jeśli któregoś dnia zachowam się nieostrożnie i moje istnienie wyjdzie na jaw, wszyscy znajdziemy się w niebezpieczeństwie... Dla takich jak ja kara jest tylko jedna – śmierć.

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.

W przeciwieństwie do Luke’a, Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu. Totalitarne społeczeństwo nie zna miłosierdzia dla niepokornych – czy zakrojone na szeroką skalę plany Jennifer mają jakąkolwiek szansę w starciu z rzeczywistością? A może zorganizowana siatka trzecich dzieci znajduje się pod całkowitą kontrolą rządu?





"Królestwo czarnego łabędzia" Lee Carroll
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 08.09.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Garet James nie jest taka jak inni młodzi, przebojowi single z Nowego Jorku. Tyle tylko, że jeszcze o tym nie wie. Zaczyna się od starej srebrnej szkatułki zamkniętej na amen. Garet ma ją po prostu otworzyć na prośbę słabowitego właściciela sklepu z antykami. Któż by nie odmówił pomocy? Jednak zaraz potem, ni stąd, ni zowąd, wszystko się zmienia. Miasto, w którym się wychowała, zaczyna ukazywać długo skrywane oblicze – mroczne i niebezpieczne: równoległy świat chaosu, dymu i krwi. Puszka Pandory została otwarta, a to, co z niej wyszło, wcale nie zamierza wracać z powrotem…




"Ciepłe ciała" Isaac Marion
Wydawnictwo: Replika
Premiera: wrzesień 2011
Fragment
Strona autora
Opis wydawcy: Nadszedł czas zombie...
R nie ma imienia, wspomnień, pulsu. Wraz z innymi zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Żadne z nich nie pamięta, jaka katastrofa zamieniła świat w przerażające i puste miejsce, a ich – w chodzących Martwych. Żeby podtrzymać swoją egzystencję, muszą polować na Żywych, ukrywających się w opuszczonym mieście.
Pożeranie Żywych to smakowanie ich wspomnień, odtwarzanie tego, kim byli.
Podczas jednej z krwawych wypraw R znajduje Julie i – zupełnie niespodziewanie dla samego siebie – ocala ją przed śmiercią, zabierając ze sobą. Tak właśnie rozpoczyna się pełna napięcia znajomość, która diametralnie zmieni nie tylko ich samych. Jednak zimny i martwy świat nie podda się bez walki.

Książka stała się podstawą scenariusza do filmu w reżyserii Jonathana Levine'a. W rolach głównych Nicholas Hoult („X Men: Pierwsza klasa”) oraz Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”).




"Blask nocy" Andrea Cremer
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 15.09.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami, zbuntowana przeciwko swemu przeznaczeniu dziewczyna nocą zmienia się w piękną i groźną Strażniczkę swojej rasy.
Uwięziona przez swoich zaciekłych wrogów Calla jest przekonana, że to koniec. Ale dostaje wybór - i szansę, by zniszczyć swoich dawnych mistrzów, potężnych czarowników, panów życia i śmierci młodych Strażników. By uratować swój klan i uwolnić Rena. Czy Ren jest jednak wart ryzyka? Czy Shay stanie u jej boku, nawet jeśli zwątpi w jej uczucie?
Calla sama musi zdecydować, która bitwa jest godna walki i ile prób zniesie prawdziwa miłość.






"Walka światła i mroku o Percy Parker" Leanna Renee Hieber
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 20.09.2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Dalsze losy bohaterki Dziwnej i pięknej opowieści o Percy Parker.
Persefona Parker jest inna.
Ma śnieżnobiałe włosy i niesamowity dar…
Nad Londyn nadciąga zło z zaświatów. Przeciwstawiają się mu Strażnicy z Akademii Ateńskiej – tajemniczej szkoły ukrytej w sercu miasta. To tu znajduje się brama pomiędzy światem żywych a umarłych. Lecz nie każdy ma moc jej otwierania.
Taki dar posiada dziewiętnastoletnia Percy, która w Akademii odkryła swoje przeznaczenie i znalazła miłość w ramionach Strażnika – profesora Alexiego Rychmana. Teraz, by ocalić świat śmiertelników, musi jak mityczna Persefona przejść przez mroczne wrota do zamieszkanej przez duchy Krainy Szeptów i podziemnego królestwa Pana Ciemności…



"Porwana w mrok" Tiernan Cate
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 27.09.2011 (przeniesiona na grudzień)
Strona autorki
Opis wydawcy: Magia, nieśmiertelność i poszukiwanie swojego miejsca w życiu w kontynuacji powieści, która zachwyciła polskie czytelniczki.
Żeby być razem, chcą zmienić przeszłość. Ale nawet wieczność to za mało, żeby zmienić siebie…
Nastasya wygląda jak każda inna siedemnastolatka, ale żyje od wieków – bez sensu, bez celu, bez radości.
Zmęczona swoim wiecznym życiem wypełnionym imprezowaniem, zaszywa się w miejscu przeznaczonym dla takich jak ona nieśmiertelnych, którzy chcą coś zmienić. Tu uczy się panować nad swoją magią. Znajduje spokój. I miłość do seksownego i tajemniczego Reyna. Ale dawne życie upomina się o Nastasyę i wciąga w mrok gęstniejący w jej nieśmiertelnej duszy. Mrok, który może pochłonąć ją i Reyna…



"Myszy i koty" Gordon Reece
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 27.09.2011
Strona autora
Opis wydawcy: Szokujący kontrowersyjny thriller psychologiczny z szesnastolatką w roli głównej.
Nie szukałyśmy domu. Szukałyśmy kryjówki. Myszy nie mają domu…
Szesnastoletnia Shelley i jej matka znalazły taki dom z dala od ludzi. Uciekły z Londynu. Zostawiły za sobą strach i koszmarne wspomnienia. Matka - o upokorzeniach i okrucieństwie męża, córka o tym, co spotkało ją z rąk szkolnych koleżanek. Pokorne, ciche, zastraszone zbyt długo znosiły agresję. Tu mają nadzieję wyleczyć psychiczne i fizyczne rany, i cieszyć się bezpiecznym, kojącym życiem.
Ale pewnej nocy ich spokój znów zostaje brutalnie zakłócony. W ich azyl znów wkracza przemoc.
I wtedy w Shelley coś pęka.
Potulna mysz zmienia się w drapieżnika…



"Błękit Szafiru" Kerstin Gier
Trylogia Czasu tom 2
Wydawnictwo: Egmont
Premiera: październik 2011
Strona autorki
Opis wydawcy: Błękit Szafiru to już drugi tom Trylogii czasu. Gwendolyn i Gideon zapatrzeni w siebie wrócili właśnie z początku XX wieku. Ale sprawy tylko się skomplikowały. Czy Strażnicy mają rację uznając Lucy i Paula za przestępców, czy też może mylą się w swej wierności Hrabiemu de Saint Germain? Gwendolyn jako jedyna zdaje się mieć wątpliwości. Uczucia Gideona do Gwen wystawione zostają na najpoważniejszą próbę… Podróże w czasie, niebezpieczeństwa, miłość…






A wy na jakie książki czekacie? Polecacie jakieś szczególnie?

12 komentarzy:

 1. Muszę się zabrać za Percy Parker xD Ja czekam na Ognisty tron - we wrześniu. W październiku będzie moja kochana "Cisza" i "Błękit Szafiru", a potem sama nie wiem... Z zapowiedzi umieszczonych przez Ciebie ciekawi mnie "Nevermore".

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabieram się za Kruka:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. @Przepowiednia - również uwielbiam Trylogię Czasu, nie wiem jak mogłam zapomnieć, że "Błękit Szafiru" już w październiku, dodam do notki:) Dzięki:)

  @Maruda - Masz już Kruka? Zazdroszczę:P Mogłabyś podać mi swój e-mail?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko za wyjątkiem "Myszy i koty", "Porwanej w mrok" i "Zagubiuonych w czasie" neizmiernie mnie interesuje ;D Tylko, ze właśnie Zagubieni będą wydani w listopadzie/grudniu, nie w październiku...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie książki oprócz "Porwanej w mrok" i "Zagubionych w czasie" bardzo mnie interesują. Moją uwagę szczególnie przykuła pozycja "Wśród niewidzialnych"; wcześniej o niej nie słyszałam, ale opis bardzo mnie zaciekawił. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiedzmy, że mam znajomości;) O oto i on bialytygrys@onet.pl
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Na większość pozycji nie mogę się doczekać, najbardziej dwie pierwsze i ostatnia, mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zbliżają się teraz naprawdę fajne premiery i samama nie wiem , które ksiazki będę mogła przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nevermore <3
  Na tę książkę czekam z utęsknieniem:)
  Jak tylko się pojawi biegnę do księgarni:P

  OdpowiedzUsuń
 10. Z niecierpliwością czekam na "Nevermore" ;) Chyba będę czatowała pod księgarnią w dzień premiery tej powieści xD A tak na serio jesienne premiery są w tym roku wyjątkowo obiecujące :)

  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że większość z nas czeka na "Nevermore", to chyba najbardziej oczekiwana premiera tej jesieni;) Już widzę te kolejki do empiku... Jak za czasów Harry'ego Potter'a ;P

  OdpowiedzUsuń
 12. "Porwaną w mrok" i "Królestwo czarnego łabędzia" mam już od jakiegoś czasu na liście, ale "Nevermore" chyba jednak będzie pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń