poniedziałek, 4 listopada 2013

Walcząc z przeznaczeniem

Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 399
Data wydania: 05.07.2011 r.
Cena: 34,90 zł

Seria: Spętani przez Bogów, tom I
Opis wydawcy:  
Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?


Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?
 
Szepczą, coraz głośniej i głośniej.
Krzyczą.
W głowie czuję szum.
Nienawiść ogarnia mój umysł i ciało.
I chociaż wiem, że to jest złe.
Wiem, że tak naprawdę, to nie ja.
Jedyne czego pragnę, to zabić.
Zniszczyć.
Sprawić by ich krzyk ustał.Helena Hamilton może i zachowuje się jak przeciętna nastolatka, jednak do tego wymarzonego „stanu” wiele jej brakuje. Już przy pierwszym spotkaniu można zauważyć jakiej niesamowitej urody jest to dziewczyna. Piękna, smukła i chorobliwie nieśmiała Helena skrywa przed swoimi bliskimi i znajomymi niejedną tajemniczą umiejętność. Ze względu na jej pewnie nieprzewidywalne zachowania została okrzyknięta w szkolę Dziwadłem – nie przeszkadzaj jej to jakoś szczególnie póki wie iż jej sekret będzie w ten sposób bezpieczny. Wszystko zaczyna się zmieniać i mknąć ku ogromnej katastrofie w momencie pojawienia się w mieście rodziny Delosów.
Od tej pory Helenę prześladują koszmary, a w niej samej rodzi się nieuzasadniona nienawiść do jednego z nowych uczniów. Nagle ta nieśmiała i skryta uczennica przemienia się w pełną żądzy krwi „bestyjkę” w kobiecym ciele, a to nie wszystko co zgotował bohaterom Los.Akcja powieści mknie do przodu od pierwszej chwili, dzięki czemu nie mamy czasu na nudę. Bohaterowie również nas nie rozczarowują, piękni, młodzi i tajemniczy.


„Wszystko, czego potrzebował, to choć raz pokonać Los. Wtedy wiedziałby, że jest panem samego siebie – nie jakąś dawno temu napisaną historią, odczytywaną wciąż i wciąż ku uciesze kosmosu, lecz prawdziwie białą kartą, którą mógł zapisać zgodnie z własną wolą.”*


Josephine Angelini zabiera nas w podróż do świata mitologii, gdzie życiem rządzi fatum a nie własne decyzje. Przeznaczenie głównych bohaterów zostało spisane tysiące lat wcześniej, a oni mogę tylko odgrywać na nowo starożytną historię miłości. Lucas i Helena choć walczą z przeznaczeniem, zataczają błędne koło, a ich pragnienie wolności staje się coraz silniejsze. Poznając ich historię czasami mamy ochotę złapać te wredne Mojry, zrobić cokolwiek by pomóc bohaterom powieści. Lucas i Helena, pragną tego – co wydawać by się mogło my mamy zapewnione – możliwości podjęcia decyzji, kształtowania swojej przyszłości.

Ot, taka młodzieżowa książka z wątkiem mitologicznym – wydawać by się mogło, że niczym nas nie zaskoczy. Dla niejednego czytelnika będzie ona jednak również iskierką do zadania sobie pytania o dokonane przez nas wybory.

Polecam tą ciekawie zapowiadającą się serię. Postaci są interesujące, a dzięki wprowadzeniu wątku mitologicznemu zwykły romans przerodził się w niesamowitą opowieść o walce dwójki zakochanych o uczucie.

Mam nadzieję, że kolejne tomy mnie nie rozczarują.

Ocena 5/6* "Spętani przez Bogów" Josephine Angelini

6 komentarzy:

 1. cały czas mówię sobie, że nie będę już więcej sięgać po takie serie młodzieżowe, a potem znowu wpadam, urzekająca okładka, fajna historia. ehhh. może nie będzie to najpilniejsza lektura na mojej liście, ale przy okazji może spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że w wolniejszym czasie i jeśli znajdę w bibliotece to się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie czytam tom trzeci. Jak dla mnie można by skrócić niektóre wątki aby przyśpieszyć akcję i już po tylko książkach (i przerwie w lekturze między tomami) troszkę mieszają mi się tam na początku bohaterowie - oj, jest ich tam. Ale lubię mitologię, a seria ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś chciałam ją kupić zwłaszcza że kosztuje teraz w matrasie tylko 10 zł ale słyszałam negatywne opinie o kolejnych tomach i mój entuzjazm niestety przygasł...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby takie nic, ale wybija się ponad inne młodzieżówki, dlatego nie zaprzestałam czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czeka już na mnie we wnęce ;) Muszę się za nią zabrać ;)

  OdpowiedzUsuń