sobota, 9 listopada 2013

„To nie inni ludzie decydują o tym, czy czujesz się samotny. Ty sam to robisz”*

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 446
Data wydania: 23.10.2013 r.
Cena: 29 zł

Seria: Arkadien, tom I

Opis wydawcy: 
Gdy zbuntowana Rosa ucieka z Nowego Jorku, by zamieszkać z ciotką na Sycylii, trafia prosto do mrocznego świata mafii, korupcji i wielowiekowej walki starych sycylijskich rodów. Przypadkiem spotyka tajemniczego, przystojnego Alessadra, który ją nieodparcie pociąga, choć jego postać niesie niebezpieczeństwo dla Rosy i jej rodziny. W centrum wydarzeń tkwi pradawna legenda o Arkadii, której mieszkańcy potrafili zmieniać się w zwierzęta. Rosa musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości, zanim rozpęta się zło…

„Teraz zaczyna się przemiana węża. Jego ciało skraca się, pogrubia w niektórych miejscach, w innych zwęża. Oczy zmieniają swój kształt, lodowaty niebieski ściąga się. Koniec języka się zrasta, zęby jadowe znikają. (…)  Nic więcej nie przypomina gada, tylko wyschnięte łuski na asfalcie”*


Gdzieś tam, na wyspie w oddali. Na jej jałowej ziemi, wśród wyschniętych roślin i ścian zatęchłych palazzo panuje mafia. Cosa Nostra prowadzi krwawe rządy na Sycylii, a wśród niej rozgrywa się niebezpieczna gra między arkadyjskimi dynastiami. W centrum walk o władzę pojawia się Rose – dziewczyna z przejściami: nieufna, pełna wewnętrznego bólu i lęku przed bliskością. Wyjazd na Sycylię miał być jej odskocznią od życia, które porzuciła; miał być oazą spokoju; przystankiem, w którym mogłaby zapomnieć o przeszłości. Zamiast tego od pierwszych chwil spędzonych na wyspie zostaje uwikłana nie tylko w działania mafii, ale i w wydarzenia powiązane z mityczną historią jej rodziny.
Aby było jeszcze bardziej niebezpiecznie, tajemniczo i oczywiście z elementem romansu, autor stawia przed Rosą wyzwanie w postaci przystojnego Alessandra. Oczywiście, nie jest to zwykły chłopak, który akurat podróżował z bohaterką w tym samym samolocie, ale syn jednego z wrogich Capo.
Wiadomo, zakazany owoc smakuje najlepiej, nikogo więc nie zdziwi, że ta dwójka zdecydowanie ma się ku sobie.
Przebudzenie Arkadii” zawiera w sobie romans, akcje, porachunki mafijne oraz element mitologiczny. Całkiem sporo jak na tak niewielkiej objętości pozycję. Nie jest to lektura, którą będziemy czytać z niepokojem, niebezpieczeństwo jest znikome, a akcja nie przypomina rwącego potoku. Jest to jednak pozycja całkiem przyjemna, z interesującym pomysłem (połączenie mafii i mitologii – czemu nie). Książkę czyta się błyskawicznie mimo iż nie sprawia, że nasze serce bije jakoś szybciej lub staje z przerażenia. Niezobowiązująca, lekka lektura. Może nie będę wyczekiwać na drugi tom ze zniecierpliwieniem, ale na pewno w przyszłości go przeczytam.
Jestem za to całkowicie zachwycona okładką książki. Jak dla mnie grafika w pełni oddaje moje wyobrażenie o Rose – było w niej coś dzikiego i niepokojącego, na dodatek miałam odczucie, jakby (przez to, co się jej przydarzyło) starała się ukryć przed innymi część siebie.


Ocena 4+/6*”Przebudzenie Arkadii” Kai Meyer6 komentarzy:

 1. Bardzo cicho o tej książce. Tak w sumie to się nie dziwię, bo powieść wydaje się nie mieć w sobie nic nowatorskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. romans, porachunki mafijne i elementy mitologiczne? oj to chyba nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam dosyć duże oczekiwania, bo zapowiadała się naprawdę ciekawie. Szkoda, że tak o niej cicho bo penie przez to nie wydzadzą kontynuacji...

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, okładka jest wprost obłędna! Uwielbiam książki z motywem mitologicznym, a jeśli przy tym miło się je czyta (mimo, że akcja nie jest specjalnie wartka), to z chęcią dam szansę "Przebudzeniu..." :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takiej ksiązki o sycylijskiej mafii jeszcze nie czytałam, ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń