sobota, 16 listopada 2013

Kontury serca...

Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 336
Data wydania: 06.02.2013 r.
Cena: 32,90 zł

Opis wydawcy: 
Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, który wydaje się być przypadkiem we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Jednak Lucas, jej wybawca, nie spuszcza z niej oka. Jacqueline nie wie, czego może się spodziewać po skrytym mężczyźnie, który całe zajęcia spędza gapiąc się na jej plecy i szkicując w notatniku.
Krew tętni w twoich żyłach
W szaleńczym rytmie,
Serce wyrwa się z piersi
W okrzyku przerażenia,
Strach mobilizuję twoje mięśnie.
Walczysz
By wyrwać się z rąk oprawcy..


Zaczyna się niewinnie. Studencka impreza w bractwie znajdującym się w kampusie. Gromada młodych ludzi, alkohol, muzyka i dobra zabawa. Codzienność wielu studentów. A jednak ten wieczór dla głównej bohaterki „Tak blisko” kończy się inaczej niż poprzednie. Odciska na niej swoje piętno, by od tej pory prześladować ją w koszmarach i wspomnieniach.


„Nigdy dotąd nie zwróciłam uwagi na Lucasa, zupełnie jakby nie istniał. Aż do tej nocy. A potem nagle wszędzie go było pełno.”*

  


Jedna noc, a zwłaszcza kilka minut na zawsze zmienia i splata ze sobą los Lucasa i Jacqueline. Spotykają się w niesprzyjających okolicznościach, a na ich znajomości zawsze będzie ciążyło piętno „tego” wydarzenia. Czy w takiej sytuacji, jest jeszcze miejsce na uczucie?

Jacqueline niedawno rozstała się z chłopakiem i nie jest gotowa na nowy związek. Lucas żyje tragedią sprzed kilku lat, od tej pory nie potrafi związać się z drugim człowiekiem. Połączy ich napaść. Czy będą w stanie dopuścić do siebie drugą osobę? A co najważniejsze czy potrafią zaufać sobie nawzajem?
 

„Miłość nie jest brakiem logiki

Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną
Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się

W kontury serca”*„Tak blisko” jest kolejną powieścią opowiadającą o rodzącym się uczuciu pomiędzy młodymi ludźmi z „przeszłością”. Jest to jednak książka wyróżniająca się na tle innych o tej tematyce. Ma w sobie pewne przesłanie i porusza trudny, lecz istotny problem, jakim jest gwałt.
Autorka postarała się również o stworzenie ciekawych postaci. Jacqueline  i Lucas są wielowymiarowi, ich emocje są wyraziste, ludzkie i uzasadnione. Swoim zachowaniem nas poruszają, wywołują naszą reakcję – wzruszają, złoszczą oraz bawią. Bez problemu jesteśmy w stanie wczuć się w ich sytuację, przez co lektura może być odbierana bardziej osobiście.
Wydarzenia, które przedstawia nam w powieści autorka są prawdopodobne, przez co nie mamy poczucia sztuczności, lecz wrażenie jakby historia wydarzyła się naprawdę.


   „- Jak ja cię znalazłem?

     Potrząsnęłam głową.
    - Może jestem dokładnie tam, gdzie powinnam się znaleźć.”*


Moje pierwsze spotkanie z twórczością Tamary Weber miało miejsce na początku tego roku. Pamiętam jaka byłam podekscytowana wyczekując premiery „Tak blisko”. Zaciekawił mnie jej opis i przekonała do kupienia okładka. Kolejny raz nie zawiodłam się na pozycji wydanej przez Jaguara. Ze smutkiem rozstawałam się z tą powieścią. Całkowicie mnie urzekła. Postanowiłam podać ją dalej i w ten oto sposób byłam świadkiem jak osoba, która rzadko sięga po książki pochłonęła „Tak blisko” w jeden dzień. Na koniec usłyszałam od niej, że książka jest świetna. To prawda, historia Lucasa i Jacqueline jest niezwykła, dlatego kilka dni temu z przyjemnością przeczytałam ją jeszcze raz.
Minęło kilka miesięcy pomiędzy moją lekturą tej książki, jednak mimo upływu czasu, w moim odbiorze tej powieści nic się nie zmieniło. Nadal jestem nią zauroczona.
 Polecam!


Ocena 5+/6


* "Tak blisko" Tammara Webber

6 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej lektury, a Twoja recenzja nie pozostawia mi wątpliwości, że warto po nią siegnąć

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie mi się ta książka spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie książka podobała się tak sobie. Jackie jest wg mnie zbyt płytka i dość sztampowa, fabuła też jakoś szczególnie mnie nie porwała, ale da się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam, ale może poszukam w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka podbiła moje serce. Bardzo mi się spodobała. Ma w sobie coś, co urzeka i mam nadzieję, że w Polsce ukaże się jeszcze więcej powieści tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dłuższego czasu zamierzam kupić tą książkę niestety w ostatnich miesiącach moje środki są ograniczone, a nie mam co czekać na to, że książka pojawi się w bibliotece. Dzięki twojej recenzji jeszcze bardziej chcę ją przeczytać i zaczynam już odkładanie pieniędzy żeby ją kupić ;)

  OdpowiedzUsuń