wtorek, 29 października 2013

Podróżując przez stulecia...

Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 439
Data wydania: 12.06.2013 r.
Cena: 34,90 zł

Seria: Poza czasem, tom II
Opis wydawcy:  
Współczesna dziewczyna. Przystojny młodzieniec. Pełen przepychu Paryż. Intryga na szczytach władzy. Historia poza czasem. Odkąd Anna dołączyła do tajnego grona podróżników w czasie, przygoda goni przygodę. Jednak w samym środku egzaminów maturalnych do dziewczyny docierają straszne wieści – jej ukochany Sebastiano zaginął w Paryżu w czasach kardynała Richelieu. Anna natychmiast udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż i rzeczywiście znajduje Sebastiana w Paryżu. Ale to nie koniec problemów, chłopak bowiem jest muszkieterem kardynała i nie ma pojęcia, kim jest Anna. Czy uda się przywrócić mu pamięć? Złoty most, kolejny po Magicznej gondoli tom przygód Anny i Sebastiana zabiera czytelników w podróż do siedemnastowiecznego Paryża. Miłość i przygoda, intrygi i romanse przykuwają uwagę i sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.„Przyszedł i odszedł, wędrowiec między epokami, ulotny jak dym na wietrze.”*


Anna – niemiecka podróżniczka w czasie powraca! Wraz z nią udajemy się do świata paryskiej arystokracji, muszkieterów i pewnego intryganta w czerwonej sutannie;)

Ach! Cóż to był za Paryż. Lato 1625 pełne przepychu bale, duszące perfumy, tłumy ciżby na targu i ten niezapomniany uliczny zapach. Bohaterka z rzetelnością godną nie jednego skryby przybliża nam życie codzienne w XVII-wiecznej Francji. Poznajemy życie za równo bogato urodzonych, jak i osób wywodzących się z prostego ludu. Autorka dobrze odrobiła pracę domową z historii. Bazując na postaciach z epoki oraz na fikcyjnych wydarzeniach (ukłon w stronę Trzech muszkieterów) Eva Voller tworzy ciekawą, pełną zwrotów akcji powieść. A do tego wszystkiego wątek z amnezją.


Uwielbiam powieści o podróżach w czasie, zawsze skłaniają mnie do refleksji i wzbudzają we mnie chęć poznania wydarzeń do, których nawiązują. Tak było i tym razem. Po skończonej lekturze z przyjemnością zabrałam się za szperanie w Internecie i uzyskiwanie brakujących informacji oraz porównywanie faktów z pomysłem autorki.


Wprowadzony przez autorkę wątek amnezji u Sebastiano bardzo mi się spodobał. Dzięki takiemu zabiegowi uczucie między głównymi postaciami nie straciło w moich oczach. Para została ukazana jakby z drugiej strony oraz autorka oddała w pewien sposób hołd prawdziwej miłości;) Z przyjemnością czytałam o kolejnych próbach przypomnienia Sebastiano jego tożsamości przez Annę.

„Złoty most” czyta się zaskakująco szybko. Fabuła jest spójna, bohaterowie ciekawi a cała historia wciągająca. Z chęcią sięgnę po kolejną pozycję opisującą losy tej pary podróżników w czasie (podobno w Niemczech pojawi się w przyszłym roku).

Wszystkich chętnych do odwiedzenia Paryża sprzed wieku zapraszam do odbycia wspólnej podróży z Anną i Sebastiano;)Ocena 5/6


* "Złoty most" Eva Voller

9 komentarzy:

 1. Czytałam. Świetna historia. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę, ponieważ pierwsza część bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie dawno ją przeczytałam:)
  i mi się ona spodobała:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Och byłam zachwycona ta książką - nawet trudno mi ocenić, czy bardziej podoba mi się tom pierwszy czy drugi :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka interesuje mnie już od dłuższego czasu. Z każdą spotkaną recenzją mam na nią coraz większą ochotę! :)
  Przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w moim wyzwaniu - informacje u mnie na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom ciągle przede mną ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam, ale zapowiada się ciekawie. Gdy się na nią natkne, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń