środa, 19 października 2011

Powiastki Beatrix Potter – najpiękniejszy prezent! | | Konkurs u Tristezzy!

Powiastki Beatrix Potter w doskonałym tłumaczeniu Małgorzaty Musierowicz znów w księgarniach!

To luksusowe wydanie w sztywnym, eleganckim etui zawiera wszystkie utwory Beatrix Potter – angielskiej autorki z przełomu XIX i XX wieku, zafascynowanej sztukami pięknymi i historią naturalną.

Z pasją obserwowała zwierzęta, studiowała ich zachowania. Z tej inspiracji powstały opowiadania i przepiękne ilustracje autorki.

Powiastki Beatarix Potter to zbiór dwudziestu trzech opowiadań i wierszy o przygodach Piotrusia Królika i jego leśnych przyjaciół. Tom zawiera kompletne teksty i ilustracje, zgodne z wersją oryginalną.

Niezrównane tłumaczenie Małgorzaty Musierowicz przenosi nas w świat starej, tradycyjnej Anglii. Dzięki jej kunsztowi poznajemy konkretne miejsca, osoby lub zdarzenia z życia autorki wplecione w powiastki o małych zwierzętach: Wiewiórku Orzeszku, Beniaminie Trusiu, Kaczce Tekli Kałużyńskiej, Tomku Kociaku i wielu, wielu innych.

W listopadzie w księgarniach ukaże się także wybór najpiękniejszych powiastek Beatrix Potter, a w nim obok niecodziennych historii małych bohaterów, wielu pięknych i klasycznych ilustracji znajdziemy tu niespodzianki: szczegółową, kolorową mapę, dzięki której możemy podążać śladami Pana Rudzielca albo Tymka Wierzbaka. Ciekawostkami są też: lista zasług tygodniowych Pani Królikowej, przepis na pieczeń dla Wybrednego Dżentelmena, a nawet ślubne zaproszenie Panny Gosi Prosi.Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Wilga

***

Wszystkich miłośników romansu paranormalnego zapraszam do udziału w konkursie na blogu Tris (możecie również klikać w ten piękny banner znajdujący się w prawej kolumnie), do wygrania "Pomiędzy" Tary Hudson --> recenzja książki;)

Pozdrawiam
A:)

8 komentarzy:

 1. Powiastki Beatrix Potter - przepiękne wydanie; z chęcią bym ja kupiła niestety wysoka cena odstrasza.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie, naprawdę jestem ciekawa jednak cena póki co jest straszna. Poczekam może jak będzie taniej to kupię:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nowszą wersję i już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam Patryczkowi:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli czegoś nie pomyliłam, całe wieki temu oglądałam film o życiu tej autorki (w roli głównej kobieta, która grała w Dzienniku Bridget Jones), ale ten raczej nie przypadł mi do gustu. W każdym razie jestem ciekawa jej opowiastek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka piękna książka, świetne wydanie, widzę to już po okładce, a jak mniemam w środku jest jeszcze lepiej! Dobry prezent dla maluchów i nie tylko ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydanie książki bardzo mnie zauroczyło i z chęcią ją zakupie jako prezent na gwiazdkę dla maluchów w mojej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 7. o rany, toż to seria książeczek, które jako jedne z pierwszych namiętnie wypożyczałam z biblioteki :)) pewnie kupię je kiedyś do domu, tak z czystego sentymentu.

  OdpowiedzUsuń