wtorek, 16 września 2014

Bitwa okładek #11: "Ulubione rzeczy" S.J. Bolton


To cotygodniowa akcja mająca na celu zapoznać Was z innymi wersjami okładek tej samej książki, które czytaliśmy, czytamy lub chcemy po nie sięgnąć.

Za każdym razem w porównaniu weźmie udział okładka wydania polskiego, niemieckiego, brytyjskiego i amerykańskiego.

Często przeglądając różne wydania książki zastanawiam się, która okładka najbardziej mi się podoba, czym przykuwa moją uwagę i która lepiej nawiązuje do fabuły, stąd zrodził się pomysł "Bitwy okładek".


W ubiegłym rankingu najbardziej spodobała wam się okładka niemiecka .


W tym tygodniu :

"Ulubione rzeczy" S.J. Bolton


PL/GER/UK/USA


Dziś odejdziemy na chwilę od New Adult na rzecz kryminałów. Oto przed wami okładki „Ulubionych rzeczy” - bardzo lubianej przeze mnie powieści, która rozpoczyna serię o młodej londyńskiej policjantce. Tym z was, którzy kochają seriale typu Castle, CSI, Criminal Minds – zdecydowanie polecam.
Przyznam szczerze, że polska okładka robi wrażenie – przykuwa uwagę i nawiązuje do fabuły. Jak widać czasami wydawnictwo Amber zamiast szarościami(seria new adult) bawi się również kolorami.
Niemiecka również ma coś w sobie, choć bardziej kojarzy mi się z horrorem. To oko mnie przeraża, ale ma w sobie również coś hipnotyzującego.
Kolejna okładka za swój centralny punkt obrała przywiązaną do krzesła postać, to ciekawa koncepcja, jak i cała okładka – widać, że grafik przyłożył się do pracy – jednak, jak dla mnie niepotrzebnie wprowadzono tak dużych rozmiarów tytuł.
Okładka amerykańska jest ładna i nic poza tym. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie buduje nastroju grozy i mogłaby zostać wykorzystana do różnych powieści, nie tylko kryminalnych.  3 komentarze:

  1. Najbardziej podoba mi się ostatnia okładka, ale nie na kryminał. Jeślibym ją zobaczyła, zgadywałabym, że to jakaś obyczajówka czy coś. Także stawiam na to oko. :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie najbardziej podoba się polska okładka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. okładka zdecydowanie nasza polska z wydawnictwa Amber! :) a Książka świetna! czytałam nie tak dawno temu i byłam zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń