poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Zapowiedzi - kwiecień

Wiosna na stałe zagościła za oknem.
Wystarczy, że temperatura podskoczy jeszcze o kilka stopni, a my z książką i kocem możemy wybrać się do parku.

Tej wiosny popołudnia mogą umilić nam nowe, ciekawe pozycje, które już niebawem zawitają do księgarń...


Rozdarta Hocking Amanda
Tom: II
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 10.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Trylle…
Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od nas. Ale są piękniejsze i potrafią wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę.
I czasem zamieniają noworodki – podrzucają ludziom dziecko Trylli, by kilkanaście lat później wezwać je powrotem do swojego magicznego królestwa. Dlaczego?

Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.
Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.
Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach...Anna we krwi Kendare Blake
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 12.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Cas Lowood odziedziczył po ojcu niezwykły zawód: zabija umarłych.

Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem. Razem śledzą wątki lokalnych legend, próbując wyplenić co bardziej niebezpieczne upiory ze świata. Gdy przybywają do kolejnego miasta w poszukiwaniu ducha nazywanego przez mieszkańców Anną we Krwi, Cas nie spodziewa się niczego odbiegającego od normy: chce zjawę wyśledzić, zdybać, zabić. Zamiast tego spotyka obłożoną klątwą dziewczynę, istotę z jaką nigdy przedtem się jeszcze nie mierzył.
Ukojenie Maggie Stiefvater
Tom: III
Wydawnictwo: Wilga
Premiera: 18.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem.

Grace i Sam spotykają się w "Drżeniu". W "Niepokoju" walczą o to, żeby być razem. W "Ukojeniu" ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki...

Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają sięze sobą w jednej chwili - chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie odnajdą ukojenie?Delirium Lauren Oliver
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 18.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.

Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?Piosenki dla Pauli Blue Jeans
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 18.04.2012
Opis wydawcy:Paula ma siedemnaście lat, głowę pełną marzeń i gorące serce. Jak większość nastolatek, śni o wielkiej miłości. Może już ją znalazła? Od dłuższego czasu dziewczyna spędza całe godziny na rozmowach z internetowym znajomym, Angelem, jej bratnią duszą. Chłopak jest od niej pięć lat starszy i pracuje w branży muzycznej. Paula wierzy, że to ten jedyny... Ale dzień, w którym wreszcie mają się spotkać, obfituje w niespodzianki.

Angel otrzymuje życiową szansę przeprowadzenia ważnego wywiadu z gwiazdą rockowej sceny. Z tego powodu spóźnia się na spotkanie. Siedząc w kawiarni, Paula poznaje innego mężczyznę. Przez przypadek. Obydwoje czytają tę samą powieść. Los, fatum, przeznaczenie? Tuż przed wyjściem Alex podmienia książki, licząc na to, że Paula będzie chciała odzyskać swój egzemplarz.

Kiedy wreszcie Paula i Angel wpadają na siebie w drzwiach kawiarni, okazuje się, że mają sobie do powiedzenia nawet więcej niż przypuszczali... Życie Pauli staje się coraz bardziej skomplikowane. Spotyka się z Angelem. Rozmawia z Aleksem. Ma tajemniczego wielbiciela.

Miłość nie jest łatwa, gorące uczucia rodzą gorący gniew, a czyjeś szczęście może skazać kogoś innego na cierpienie.Oczarowanie Carrie Jones
Tom: III
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 20.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Oczarowanie to najbardziej wciągająca i spektakularna część bestsellerowej serii Carrie Jones.
Wydawało się, że Zara i Nick są sobie przeznaczeni, ale sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Przede wszystkim – Nick został zabrany do tajemniczego miejsca spoczynku wojowników, zwanego Walhallą. Zara z przyjaciółmi musi tam dotrzeć, by go odzyskać, ale okazuje się to niezwykle trudnym zadaniem. W Bedford zaś rozpoczyna się otwarta wojna, a piksy porywają kolejnych nastolatków. Zara po swojej przemianie jest nie tylko rozdarta między dwoma mężczyznami, królem piksów Astleyem i ukochanym Nickiem, ale też między swoim nowym „ja” i dawną, ludzką słabością. Nawet jeśli odnajdzie Nicka w legendarnej Walhalli – czy wciąż będzie ją kochał w obecnej postaci? Przecież teraz jest królową piksów.Klucz Marianne Curley
Tom: III
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 25.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Nic nie zostało rozstrzygnięte.
Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny.
W ten sposób zbudowano Wszechświat.

Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle.

Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?KSIĘGA CIENI:Krąg,Iskra księżyca,Znak Cate Tiernan
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 26.04.2012
Strona autorki
Opis wydawcy:Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem.
Widzę wszystko inaczej, czuję inaczej. Robię rzeczy, których nie potrafią zwykli ludzie.
Potężne. Magiczne. Przerażające.

Morgan Rowlands nigdy nie podejrzewała, że jest kimś więcej niż zwyczajną szesnastolatką, dopóki w liceum nie pojawił się Cal. Nieziemsko przystojny, tajemniczy chłopak wywraca jej świat do góry nogami. Wyjawia Morgan jej prawdziwą tożsamość i jej prawdziwą moc - niemal zbyt potężną, by mogła ją kontrolować.Odkrywa przed nią Magię - znaną tylko wielkim czarnoksięskim klanom, i miłość – czarowną i niebezpieczną, bo Morgan zaczyna podejrzewać, że Cal ukrywa przed nią sekret, który może zniszczyć ich oboje.


Już nie mogę doczekać się "Anny we krwi", to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka w tym roku. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Z przyjemnością poznam dalsze losy Grace i Sama w "Ukojeniu".
Interesująco zapowiada się również "Delirium".

Planujecie przeczytać którąś z powyższych pozycji?

19 komentarzy:

 1. Widzę, że zapowiada się nam bardzo ciekawy miesiąc (w szczególności mam na mysli "Rozdartą", "Oczarowanie", "Anna we krwi", "Delirium" i "Piosenki dla Pauli") :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze cztery książki też mam w planach i nie mogę się doczekać kiedy wpadną mi w ręce:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej zainteresowało mnie Delirium, słyszę o nim już trzeci raz dzisiaj i mam coraz większą ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Delirium" już mam za sobą, a w planach "Ukojenie" i "Anne we krwi". Z "Rozdartą" jeszcze się zastanowię ;)
  Wesołych ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba przyznać, że kwiecień obfituje w bardzo ciekawe zapowiedzi - "Anna we krwi" i "Delirium" wydają się być interesujące, chyba warto się za nimi rozejrzeć ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie, kwiecień będzie interesujący pod względem wydawniczym. Bardzo ciekawe pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. W planach mam "Annę we krwi" i "Delirium" - na pewno pobiegnę do księgarni po te książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej czekam na "Oczarowanie" i "Annę we krwi". :) Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać te książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Delirium" już na mnie czeka, a "Ukojenie" z czasem i tak przeczytam bo jestem po pierwszej genialnej części.

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście czekam na "Klucz" (przeczytałam dwie wcześniejsze części, to i trzecią by wypadało), "Piosenkę dla Pauli" i "Annę we krwi" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z niecierpliwościa wyczekuję premiery "Anny we krwi" oraz "Ukojenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystko najchętniej bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ''Oczarowanie'' ma super okładkę.
  Każdą z książek bym chętnie pochłonęła :)

  OdpowiedzUsuń
 14. nie mogę się doczekać, aż "Anna we krwi" wpadnie w moje ręce :D "Piosenki do Pauli" już mam i mam nadzieję, że będe mogła też przezytać "Klucz" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ah, tyle tych zapowiedzi, że będzie ciężko się zdecydować, co kupić w pierwszej kolejności xD

  OdpowiedzUsuń
 16. Na pewno przeczytam "Annę we krwi" i "ukojenie". "Listy do pauli" też się świetnie zapowiadają, jednak większość bloggerek nie poleca tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Lista pęka w szwach, ale dopiszę i te skarby:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak sobie czytam Twojego bloga i dziękuję Ci za wpis
  oraz zapraszam także do moich recenzji książek na stronę
  http://dodeski.pl

  Gorąco polecam :)

  PS. Zapraszam także do wpisu gościnnego.

  OdpowiedzUsuń